Home » SOMATÇİ NATURAL HAKKINDA

SOMATÇİ NATURAL HAKKINDA

Somatçi Natural Gıda Ürünleri

Somatçı Fihi Ma Fih temmuz 2011 yılında Konya tarihi Mengüç caddesin de siz değerli misafirlerine hizmet vermeye başlamıştır.

Somatçı sofrayı kuran ve kaldıran kişi anlamına gelmektedir Mevlevilik dergahında 18 görevden 10′cusu sofracı dır.

Günümüzde unutulmuş olan tatların ve alışıla gelmeyen farklı yemek kültürünün yeniden canlanmasında ve gelecek nesillere aktarılması amacı ile kurulan geçmişin tadını günümüz modernliği içinde sunmak ve günümüz değerlerinde yaşatmayı borç ve görev bilinci ile hizmet vermeye devam eden Somatçı ilgilerinden dolayı misafirlerimize teşekkür eder saygı ve şükranlarımızı sunarız. işletme sahibi Ulaş TEKERKAYA aynı zamanda bu işin mutfağında olması geçmişinde 10 yılı aşkın bir süre Türk hava kuvvetlerinde hizmeti esnasında gerek, Türk silahlı kuvvetlerinin komuta kademesine, gerekse, Cumhurbaşkanı ve Başbakanlarımızın da dahil olduğu devlet erkanına en üst düzeyde hizmet eden Ulaş TEKERKAYA şimdi bu hizmetlerini Somatçı adı altında siz değerli misafirlerine Somatçı Fihi Ma Fih Restaurant ve Somatçı Natural kurutmuş gıda, reçel, yöresel ürünler üreterek sunmaktadır.

1,5 yıl boyunca Somatçı Fihi Ma Fih Restaurant olarak misafirlerimizin beğenisine sunulan ürünlerimizi Ekim 2013 tarihi itibari ile Somatçı Natural gıda üretim tesisi çatısı altında misafirlerimizin desteği ile üretime başlamıştır.

Bölgedeki değerli köylümüzün hemşehrilerimizin desteği ile dağlardan tarladan amcalarımız, teyzelerimizin ellerinden el emeği göz nuru ile yetiştirilmiş ürünleri sizler adına hazırlayıp hiçbir endüstriyel cihaz kullanılmadan tamamen tabii ortamlarda kurutulmuş ürünleri beğeninize sunmaktadır.