Home » SIK SORULAN SORULAR

SIK SORULAN SORULAR

1.SOMATÇI NATURAL NEDİR?

Somatçı sofrayı kurup kaldıran kişi anlamına gelmektedir aynı zamanda Mevlevilik dergâhında 18 görevden 10 uncusu sofracı demektir. Somatçı Natural dağlarımızda yetişen geleneksel şekli ile  hiç bir kimyasal içermeden sağlıklı yaşam için, yöresel unutulmuş tatlara öncülük etmek amacı ile kurulmuş bir tabii üretim tesisidir. Ata toprağından ana mutfağı sloganı ile bölge halkının ve kaybolmaya yüz tutmuş ürünleri sizlerin hizmetine sunmaya çalışmaktadır.

 

2.NEREDE NASIL ÜRETİLİR?

Somatçı Natural gıda üretim tesisinde. Çağlayan kasabası Bozkır Konya da halkımızın teyzelerin amcaların tarlarından alınıp sizler için üretilmektedir.

 

3.KURUTULMUŞ ÜRÜN NEDİR?

Kurutulmuş ürün hiç bir endüstriyel cihaz kullanılmadan teyzelerin ellerinde özenle kıyılarak ve güneşte kurutulmuş % 100 tabii ortamlarda hazırlanmıştır.

 

4.SAĞLIKLIMIDIR?

Sağlıklıdır: Çünkü mevsiminde yerli mahsulden Bozkır ve Konya bölgesinde yetiştirilmiş ürünlerden üretilmekte olup vitamin değerini içerisinde hapsetmesi dolayısı ile sağlıkladır.

 

5.FAYDALARI NELERDİR?

Geleneksel yöntemler ile mevsiminde kurutulduğu için sağlık konusunda vitamin değerini kaybetmemiş ürünlerdir.

 

6.ÜRÜNLERDEN NELER YAPILABİLİR?

Kurutulmuş sebzelerden sulu yemek veya kavurması yapılabilir. Biz bu ürünleri ince kıyılmış olarak hazırladığımız için makarna ile eş değerde pişme süresine sahiptir. Tarifleri ambalajı üzerinde sizler için işletme sahibi ve geçmişi Türkiye cumhuriyeti protokolüne 10 yılı aşkın süre hizmet etmiş bir şef olan Ulaş TEKERKAYA tarafında yazılmış tarifleri ile sunulmaktadır.

 

7.NASIL SATIN ALIRIM?

İnternet sitesi, kargo ile Somatçı Restorant, Aygın Alışveriş marketlerinden ve Lokum.com  Ankara Menpet A.ş. Atatürk Orman Çiftliği’de şuan için bulunmaktadır.

 

8.MALİYETİ NEDİR?

Kurutulmuş olan ürünlerde su kaybı oluştuğu için maliyet olarak ortalama 1,800 gr gibi taze üründen değişkenliğe bağlı olarak 80gr ile 120 gr arasında ürün elde edilmektedir.

 

9. SOMATÇI RESTAURANT YEMEKLERİNDE BU ÜRÜNLERİ KULLANIYOR MU?

Somatçı Restorant yemeklerinde ve menüsünde yöremizden bölümünde yemekler yer almaktadır. Çünkü 1,5 yıl süredir kullanılıyor hala devem etmektedir.

 

10. İADE VE GARANTİ ŞARTLARI NELERDİR?

Paketlerimizde ürünlerin üretim ve son kullanım tarihleri bulunmaktadır iade edilebilir çünkü her şeyden önce sağlık.